Журнал провинциального архитектора (m_arch) wrote,
Журнал провинциального архитектора
m_arch

Зелена вулиця - як це робиться

Оригинал взят у alex_shutyuk в Зелена вулиця - як це робиться

Днями натрапив в глибинах форуму Skyscrapercity на фотографії нової пішохідної вулиці в словенській Любляні. Фоток багато і класно, що можна побачити не лише результат, а й процес облаштування в деталях. Дуже корисні та пізнавальні фотки. Хай будуть тут.
Приємно бачити, що деякі рішення є досить близькими до того, що робилося в нас на Курбаса. Принаймні напрямок той же.

1. Вулиця досить широка, тому на ній висадили два ряди повнорозмірних дерев з двох боків. Є також трохи літніх майданчиків.


2. Цікаві вуличні меблі.


3. Але значно цікавіше подивитися на те, як виглядали будівельні роботи. Як видно, бетонну основу під плитку заливають на армувальну сітку.


4. Плитку ще не поклали, однак дерева вже на своїх місцях. Видно дренажні труби.


5. Те ж саме на більш пізньому етапі. Плитка вже на місці. Довкола дерев видно металеві рами для монтажу захисних решіток.


6.


7. А тепер глянемо на той самий вузол на більш ранньому етапі. Ви це бачите? Довкола дерева змуровано велику капсулу для грунту, яка відділяє коріння від комунікацій і навпаки. Зверху ці стінки накриті бетонними плитами, поверх яких згодом покладеться плитка та всі інші видові елементи. Такій системі не страшне жодне просідання грунту - в будь-якому випадку зверху все залишиться ідеально рівним.


8. Ще одне цікаве рішення - прихований дощоприймач. Бачите металеву смугу, що відділяє сіру поверхню від візерунчастої плитки?


9. В перерізі це місце виглядає так. На поверхні лише вузька щілина, оздоблена металом, до якої по ухилах стікає вода. А вже під землею - канал, яким ця вода відводиться геть.


10. В результаті виходить ось така картина.


11. Ось так виглядає з літніми майданчиками. Можливо мені лише здається, але ці парасолі виглядають меншими та симпатичнішими, ніж те, що наразі поставили в нас на Курбаса. Що скажете?
Subscribe

 • Сектанты

  "מובילי הרפורמה המשפטית צריכים לדעת שהם פוגעים בקודש הקודשים של הציבור הליברלי-דמוקרטי בישראל. מערכת שמירת החוק יקרה לנו, מי שקם עליה - קם…

 • Внезапно

  В начале января наши левые друзья скакали с воплями, что фошист Биби продаст Украину Путену, потому, что было объявлено о том, что будет…

 • Не в шахматы, а в карты, не миллион, а 100 тыс., и не выиграл, а проиграл...

  Целый день лагерь бобра в ужасе от деяний фошистофф Бен Гвира и Смотрича, которые пошли по пути Путена и замыслили закон, ограничивающий…

promo m_arch july 12, 2013 09:00 43
Buy for 10 tokens
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments